4%OFF Featured!

COLDREX JUNIOR HOTREM x 10

0 din 5 pe baza ratingurilor a 0 clienti

Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri Indicatii Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii. Dozare si mod de administrare Copii 6-12 ani: 1 [...]

lei15.10 lei14.50

Qty:
Categorie: .

Forma de prezentare
Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri

Indicatii
Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii.

Dozare si mod de administrare
Copii 6-12 ani: 1 plic la 4 ore, max. 6 plicuri/zi.

Contraindicatii
Hipersensibilitate. IH sau IR grava, HTA, hipertiroidism, diabet, boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 sapt.).

Atentionari
Nu se asociaza cu alte medicamente folosite pentru raceala sau ca decongestive si cu alte produse care contin paracetamol.

Reactii adverse
Eruptii cutanate alergice, dureri gastrice sau disconfort abdominal, cresterea TA, cu cefalee, ameteli, palpitatii, insomnie.

Opinii

Nu există încă recenzii.

Numai clienți autentificați care au cumpărat acest produs pot scrie o recenzie.

Produse similare

Other Products From This Seller